feniks-literacki

Twórczość własna: opowiadania, wiersze, miniaturki, drabble

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-01-15 00:10:32

 creep

Rodzynki

Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 40
Punktów :   

Metallica

Hah, nie mogłem nie zaprezentować Metalliki tutaj.

Rok 1981, perkusista Lars Ulrich i młody gitarzysta, James Hetfield zakładają zespół, którego nazwa wiele mówi - Metallica. Dołącza do nich basista Cliff Burton, a po usunięciu 'rozrywkowego' gitarzysty prowadzącego Dave Mustaine'a, przyjmują na jego miejsce obiecującego Kirka Hammeta. Dwa lata później ukazuje się ich debiutancki album, Kill'em All który jest "zbyt metalowy dla punków, ale zbyt punkowy dla metalowców". Tak powstaje trash metal.
W ciągu trzydziestu lat swojego istnienia, Metallica sprzedała miliony płyt, przy okazji fantastycznie ewoluując. Jej muzyka nabierała złożoności ( Ride the ligthning, Master of Puppets, ...And Justice For All), by potem lekko się uprościć ( Black Album). Zaczęła się zmieniać, iść w kierunku hard rocka ( Load, Re-load), by później pokazać agresję w najbardziej kontrowersyjnym albumie, jakim jest St. Anger. Ostatnio, w 2008 roku wróciła na stare tory przy pomocy krążka Death Magnetic. W tym roku obchodzą swoje 30 lecie.
Kocham ich. Naprawdę ich kocham. Słucham ich od siedmiu lat. Nie ma dla mnie słabej płyty. Tak, wiem, jestem fanatykiem. Ogromnym. A James Hetfield był i jest moim idolem. I zawsze będzie.
http://www.lukaszmetallica.yoyo.pl/metallica-rosshalfin.jpg
Metallica

skład obecny:
- James Hetfield ( wokal i gitara rytmiczna)
- Lars Ulrich (perkusja)
- Kirk Hammet (gitara prowadząca)
- Rob Trujillo (gitara basowa)
byli członkowie:
-Cliff Burton ( gitara basowa, zmarł: 1986)
-Jason Newsted ( odszedł 2000/2001)
-Dave Mustaine ( wyrzucony)

Dyskografia studyjna:
-Kill'em All
-Ride The Lightning
-Master of puppets
-...And Justice For All
-Metallica
-Load
-Re-load
-St.Anger
-Death Magnetic

Teledysków nie załącze, bo dużo ich jest. A wszystko pisałem sam, z głowy.
A co wy sądzicie o Metallice?

Offline

 

#2 2011-01-16 11:54:00

chochlica

Wisienka

Zarejestrowany: 2011-01-09
Posty: 82
Punktów :   

Re: Metallica

Osobiście bardzo lubię Metallicę, ma w swoim brzmieniu jakąś magiczną nutę. Jednocześnie jest to dla mnie niezapomniana klasyka, która raczej nigdy nie zginie i żadna XXI-wieczna komercja jej nie pobije.
Tak poza tym, ich muzyka jest w pewnym sensie muzyką dla smakoszy

A "Nothing Else Matters" muszą znać wszyscy!

Offline

 

#3 2011-01-17 22:40:59

 Margaret109

Moderator

Zarejestrowany: 2011-01-09
Posty: 33
Punktów :   

Re: Metallica

Chochlica powiedziała:

A "Nothing Else Matters" muszą znać wszyscy!

I tu się zgodzę bo piosenkę znam oraz bardzo lubię. Zespołu nie słucham często (nie bijcie;P) ale parę utworów kojarzę;P Metallica tworzy fajną muzykę;D

Offline

 

#4 2011-01-17 22:56:04

 >>>SMOK<<&

Administrator

31137865
Zarejestrowany: 2011-01-08
Posty: 107
Punktów :   
WWW

Re: Metallica

chochlica napisał:

A "Nothing Else Matters" muszą znać wszyscy!

O, a już myślałam, że jestem nienormalna i nie znam ale obiło się gdzieś o uszy i nawet nie wiedziałam, że to ich utwór


Są tacy, którzy uciekają od cierpienia miłości. Kochali, zawiedli się i nie chcą już nikogo kochać, nikomu służyć, nikomu pomagać. Taka samotność jest straszna, bo człowiek uciekając od miłości, ucieka od samego życia. Zamyka się w sobie. — Jan Twardowski

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl